nie podgrzewaj atmsosfery
STRONA GŁÓWNA | O ZMIANACH KLIMATU | DLA NAUCZYCIELI | UCZESTNICY | RYSUNKI | LINKI | O PROJEKCIE | O ŹRÓDŁACH

 

To jest archiwalna strona projektu realizowanego w 2009 roku.

Większość informacji na tej stronie jest od wielu lat nieaktualna.

Obecnie prowadzone prowadzone przez Źródła działania na rzecz klimatu są opisane na stronie klimat.edu.pl




Katastrofa klimatyczna oczami Polek i Polaków – wyniki badań


::  Zdecydowana większość Polaków zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie ze sobą kryzys klimatyczny – wynika z badania NEUROHM dla Onetu. Nie wiemy jednak, jak zapobiec katastrofie.
Aż 80 proc. badanych przez nas osób twierdzi, że nasza planeta jest zagrożona i jej stan wymaga podjęcia natychmiastowych działań
65 proc. respondentów twierdzi, że pandemia uświadomiła im, że musimy bardziej dbać o planetę
Tylko 29 proc. Polaków dostrzega negatywny wpływ palenia węglem na klimat, a 18 proc. zaprzecza, aby eksploatacja złóż stanowiła zagrożenie
Więcej w artykule na Onet.pl

(2020-09-16)


Najnowszy raport o klimacie: 3,5 miliarda ludzi będzie żyć jak na Saharze


::  "Zespól naukowców z Chin, USA i Europy alarmuje – jeśli nie zatrzymamy ocieplania się klimatu, jeszcze w tym stuleciu 1/3 ludzkości będzie doświadczać ekstremalnie wysokich średnich rocznych temperatur, jakie na razie można zaobserwować tylko na Saharze Najnowszy raport klimatyczny opublikowano w piśmie Proceedings of the National Academy of Sciences. Autorzy podkreślają, że poświęcili dodatkowy rok na sprawdzenie wszystkich danych, bo sami nie mogli uwierzyć w wyniki badań." - czytaj podsumowanie raportu w artykule Katarzyny Kojzar pt. "Nie mogli uwierzyć w wyniki badań: bez cięcia emisji, 3,5 miliarda ludzi będzie żyć jak na Saharze na portalu OKO.press

(2020-05-15)


Bez wody pitnej prądu z węgla nie będzie


::  Rząd apeluje do Polek i Polaków o oszczędzanie prądu. Polskie elektrownie są chłodzone wodą z rzek i jezior. Temperatury powyżej 30 stopni sprawiają, że poziom wód jest na niskim poziomie, a do tego woda jest za ciepła, by efektywnie chłodzić nią bloki w elektrowniach - mówi „Gazecie Wyborczej” Justyna Piszczatowska.
W obliczu zmian klimatycznych powiązania między dostępem do wody a energetyką stają się coraz bardziej palącą kwestią.
Dowiedz się więcej...

(2015-08-10)


Jak rolnicy z Ghany adaptują się do zmian klimatu?


::  W serii krótkich reportaży na temat zmagań mieszkańców globalnego Południa z konsekwencjami zmian klimatu o swojej sytuacji i podejmowanych działaniach adaptacyjnych opowiadają rolnicy z Ghany. Zobacz filmy na stronie globalnepoludnie.pl

(2014-05-21)


Dramatyczny wpływ zmian klimatu i przemysłu wydobywczego na kraje Globalnego Południa


::  Polska Zielona Sieć i CEE Bankwatch Network (sieć europejskich organizacji pozarządowych, monitorujących międzynarodowe instytucje finansowe) prezentuje wystawę fotograficzną “Polska Zielona Sieć i CEE Bankwatch Network (sieć europejskich organizacji pozarządowych, monitorujących międzynarodowe instytucje finansowe) prezentuje wystawę fotograficzną “Dramatyczny wpływ zmian klimatu i przemysłu wydobywczego na kraje Globalnego Południa".

(2013-11-05) więcej >>>


Zmiany klimatu i dostęp do wody - prezentacja szkoleniowa


::  Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją szkoleniową poświeconą zmianom klimatu i dostępowi do wody, przygotowaną przez Polską Zieloną Sieć w ramach e-learningu pn. „Zależności Globalne“. Z prezentacji pt. „Zmiany klimatu i dostęp do wody“ dowiecie się między innymi: czy pogoda to klimat, jak zmiany klimatu podnoszą poziom wód na świecie i jednocześnie ograniczają zasoby wody, gdzie jest woda, a gdzie jej brakuje, co ma wspólnego cement z klimatem, jak energia wpływa na klimat, kto na świecie „produkuje“ najwięcej gazów cieplarnianych, dlaczego zmieniający się klimat pogłębia głód i ubóstwo, ile kosztuje ocieplenie klimatu, którym państwom grozi zniknięcie. Prezentacja zawiera odnośniki do dodatkowych źródeł wiedzy w postaci publikacji, raportów, filmów i stron internetowych. Można z nich skorzystać klikając obrazek lub logo z danym odnośnikiem w prezentacji.

(2013-02-05)


Wcześniejsze aktualności:
 
 
.
 
  nie podgrzewaj atmosfery
co - co2
Witamy na archiwalnej (2009) stronie projektu edukacyjnego „Nie podgrzewaj atmosfery”, którego głównym celem było zwrócenie uwagi na problematykę zmian klimatu. Projekt skierowany był przede wszystkim do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, żywimy jednak nadzieję, iż za ich pośrednictwem idea ochrony klimatu dotrze do szerszego grona odbiorców. Wszystkich zainteresowanych tematyką „klimatyczną” gorąco zachęcamy do odwiedzania naszej strony.
 

logo źródła

Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
tel. 42 632 81 18, kom. 507 575 535
e-mail: office@zrodla.org
www.zrodla.org



logo NFOSiGW
Projekt dofinansowany ze środków
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej



logo FPM



1,5% podatku na OPP
Bezpłatny program do rozliczenia podatku
za rok 2023 jest już dostępny do pobrania ze strony opp.zrodla.org


Uwaga! Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.